HOKEJOVÁ AKADEMIE

ONDŘEJE SMRŽE

Staň se součástí akademie pod vedením Ondřeje Smrže,
trenéra profesionálních hráčů z NHL.

IHS PROGRAM

Určen mladým hokejistům,  kteří se chtějí zdokonalovat ve svých dovednostech bez narušení klubových povinností.

TRÉNINK GOLMANŮ

Během hodinové výuky se vám individuálně věnuje zkušený brankář a trenér Lukáš Sáblík.

MASÁŽE

Nabízíme klasické, ale také sportovní masáže k odstranění obtíží, které se v souvislosti se sportovní zátěží objevily.

KINEZIOTAPING

Kinezio-tejpy na odbourávání bolesti ve svalech i kloubech, na zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů.

POJIŠTĚNÍ SPORTOVCŮ

Každý malý, ale i dospělý hokejista by měl být pojištěn.

 

KOHO TRÉNUJEME

Jakub Kindl, Florida Panthers, HC Škoda Plzeň
Dominik Simon, Pittsburgh Penguins
Michal Teplý, draft 2019 by Chicago Blackhawks
Jiří Kučný, BK Mladá Boleslav, HC Motor České Budějovice
Jan Kovář, EV Zug, reprezentant A – tým
a další

OBSAH TRÉNINKŮ

Hokejové bruslení patří mezi základní oblast dovedností, které musí každý hráč zvládnout. Jeho nácvik a zdokonalování je činnost, která nikdy nekončí a kterou ani ti nejlepší hokejisté nemohou ve svém tréninku pominout. V prvních letech cíleného tréninku by měla tvořit z drtivé části obsah tréninku a mělo by být využito široké spektrum prostředků a forem pro její získání. Špatné zvládnutí bruslení hráče limituje a v pozdějších letech jeho kariéry mu neumožňuje rozvinout jeho herní výkonnost na potřebnou míru.

Po zvládnutí všech základních technik bruslení je nutné spojovat tuto pohybovou dovednost s dalšími, a to především v činnostech s kotoučem. Praxe ukazuje, že bruslení v jízdě vzad a vpřed v prudkých změnách směru s kotoučem je silně opomíjeno, což se později negativně projevuje v konfrontaci s jinými, hokejově vyspělými zeměmi. Veškerá tato cvičení zaměřená na obratnost v bruslení bez kotouče i s kotoučem v nejmladších věkových kategoriích vytváří kvalitní a pevný nervosvalový pohybový stereotyp, který neustálým opakováním vyústí v dokonalost až brilantnost individuální techniky hráče.

V tréninku všech věkových kategorií jsou u nás opomíjena rovněž cvičení, při kterých dochází ke změnám a vychýlení těžiště /hluboké podřepy, kleky, předklony/ při ovládání kotouče.

Předčasná specializace hráčů na obránce a útočníky již v nejmladších věkových kategoriích navozuje velká omezení ve zvládnutí všech technik bruslení. Stává se negativním činitelem rozvoje individuálních schopností hráčů. Ve vyšších věkových kategorích se pak setkáváme s neobratnými a pomalými obránci a na druhé straně s útočníky, kteří neovládají dokonale obranné bruslařské dovednosti.

Jedině dobře zvládnutá technika bruslení při ovládání kotouče ve spojení s vysokým stupněm rozvoje rychlostních, silových a obratnostních schopností ve vyšších věkových kategoriích přivede hráče k dokonalému mistrovství a vysokému hernímu výkonu.

S výukou bruslení je vhodné začít již v předškolním věku (5 – 6 let) a v prvých dvou letech organizované přípravy mladých hráčů věnovat právě bruslení více jak 80 % času.

Pro nácvik bruslení je velmi důležitá podmínka kvalitního předvedení pohybu. Proto je důležité, aby trenér byl velmi dobré kvality, protože hráči napodobují své vzory a udržují si některé znaky jejich bruslení i v dospelosti. Vliv na bruslení má i velikost prostoru, ve kterém se hráč učí. Při pohybu na malém hřišti je veden k častému překládání a ke změnám směru, naopak velký prostor podporuje jízdu ve skluzu.

Díky svému osobnímu a individuálnímu přístupu může Ondřej Smrž zachovat pro další generace vysokou úroveň hokeje u nás. Struktura ročního tréninkového cyklu motivuje hráče a zlepšuje jejich schopnost aktivního učení. Pozitivní motivace je základním kamenem přístupu. Trénink u mladých hráčů by měl probíhat alespoň 3x týdně po dobu 60 min. (do těchto hodin není zahrnuta všeobecná příprava mimo led). U starších hráčů by měl probíhat dle počtu mistrovských utkání. V předzávodním období by se mělo trénovat samozřejmě více.

PARTNEŘI

GENERÁLNÍ PARTNER